تحقیق شبکه و ارتباطات از راه دور تحقیق شبکه و ارتباطات از راه دور

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 115 KB

تعداد صفحات : 66

بازدیدها : 661

برچسبها : تحقیق شبکه ارتباطات راه دور

مبلغ : 9000 تومان

خرید این فایل

تحقیق شبکه و ارتباطات از راه دور

دانلود تحقیق جامع و کامل شبکه و ارتباطات از راه دور

شبکه و ارتباطات از راه دور در زمینه سیستم های اطلاعاتی مدیریت

این فایل شامل تحقیق بسیار جامع و کامل در 66 صفحه با فرمت word در زمینه شبکه و ارتباطات از راه دور می باشد که از ترجمه کتابهای لاتین تخصصی گردآوری شده است. ارائه مطالعات موردی در هر بخش از ویژگی های منحصربفرد این تحقیق است. در ادامه بخشهایی کوتاه از متن تحقیق آورده شده است.

مقدمه
بدون وجود شبکه ها، کامپیوتری که روی میز شماست چیزی نخواهد بود جز یک ابزار افزایش بهره وری همانند ماشین تحریر که روزی چنین کاری می کرد. به هر حال قدرت شبکه ها ، کامپیوتر شما را به طرز شگفت انگیزی به ابزاری مؤثر برای کشف ، ارتباطات و همکاری تبدیل کرده است که به صورتی گسترده بهره وری و مزیت رقابتی سازمان شما را افزایش داده است. صرف نظر از نوع سازمان ها (اعم از انتفاعی و غیر انتفاعی، بزرگ وکوچک ، جهانی یا محلی) یا صنعت ( تولیدی ، خدماتی یا مالی) شبکه ها، شیوه کسب و کار مارا دگرگون ساخته است. شبکه ها شیوه های جدید انجام کار را ، از بازاریابی تا مدیریت زنجیره ی عرضه، خدمت به مشتری و مدیریت منابع انسانی را پشتیبانی می کند. بویژه اینترنت و همتای سازمانی آن اینترانت ، اثری بزرگ بر زندگی شخصی و حرفه ای ما دارند. اینترانت در واقع مزیتی رقابتی است که برای بقای سازمان ضروری است.

دو نوع اصلی شبکه ها

دو نوع اصلی شبکه ها شبکه های محلی LAN و شبکه های گسترده جهانی (WAN) می باشند LAN ها یک ناحیه جغرافیایی محدود را در بر می گیرد م معمولا برای ارتباطات متوسط بکار گرفته می شوند . WAN ها یک منطقه جغرافیایی گسترده را در بر می گیرندو معمولا برای ارتباطات چند رسانه ای استفاده می شوند.

تفاوت میان اینترنت، وب جهان گستر، اینترانت و اکسترانت

اینترنت یک شبکه جهانی برای شبکه های کامپیوتری است که از یک پروتکل ارتباطی معمول IP/TCP استفاده می کند . وب جهان گستر سیستمی است که اطلاعات قابل دسترس را از طریق یک مرور گر ذخیره نموده اصلاح و شکل دهی کرده و آنها را نمایش می دهد. اینترانت شبکه ایست که برای دادن خدمات به نیازهای اطلاعاتی داخلی شرکت و استفاده از مفاهیم و ابزارهای شرکت طراحی شده است . اکسترانت بخش هایی از اینترانت شرکتهای مختلف را به هم متصل می کند و امکان ارتباطات ایمن در میان شرکای تجاری در اینترنت را فراهم می کند .

کاربردهای اصلی شبکه

اکتشاف : شامل مرور و اصلاح اطلاعات است و به کاربران توانایی رویت اطلاعات در پایگاه داده ، دانلود اطلاعات و پردازش آنها را می دهد . ابزارهای اکتشاف شامل موتور جستجو دایرکتوری ها عاملین نرم افزاری ؛ نوار ابزارها و پورتالها می باشند.

ارتباطات : شبکه ها ارتباطات سریع و ارزان را از طریق ایمیل مراکز تماس چت روم ها ارتباطات بیانی و بلاگها فراهم می آورند

همکاری : به تلاشهای متقابل بوسیله دویا بیش از دو موجودیت (افراد گروهها و سازمانها ) اشاره دارد که با یکدیگر برای انجام وظایفشان کار می کنند . همکاری از طریق سیستم جریان کار و گروه افزارها فراهم می شود .

خدمات وب :نرم افزارهای کاربردی هستند که از طریق اینترنت تحویل داده می شوند و کاربر می توانداز طریق هر وسیله ای (مثل کامیوتر های شخصی و تلفنهای موبایل) آن را انتخاب و یا ترکیب نماید. با استفاده از یکسری استانداردها و پروتکل های مشترک این کاربرد به سیستم های مختلف اجازه می دهد تا با سیستم دیگر (به اشتراک گذاشتن خدمات و داده ها) بدون نیاز به ترجمه گفتگوها ارتباط برقرار نماید.

برخی از مباحث اصلی تحقیق

انواع شبکه

اینترنت

وب گسترده ی جهانی (World wide web)

کاربردهای شبکه

یادگیری الکترونیکی و یادگیری فاصله ای (از راه دور)

ارتباط از راه دور

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید